Четвер, 28.03.2024, 20:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Бахмацький РМК

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Життя сайту

У нашому районі функціонує 3 музеї при загальноосвітніх навчальних закладах: музей бойової та трудової слави Городищенської ЗОШ І- ІІІ ст., музей бойової слави Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. та історико-краєзнавчий музей Красненської ЗОШ І-ІІІ ст. Вони є осередками національного й патріотичного виховання учнівської молоді. Мета діяльності музеїв полягає в залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, формуванні освіченої творчої особистості та сприянні вихованню свідомих громадян Української держави.
Правильно організоване шкільне краєзнавство є ефективним педагогічним і методичним засобом виховання й навчання учнів. Практика безпосереднього вивчення рідного краю з метою його пізнання, збереження й перетворення досягається шляхом організації краєзнавчих досліджень, екскурсійно-туристичної роботи та різних форм пізнавально-пошукової активності дітей. На базі кожного з музеїв діють краєзнавчі гуртки, організовано пошуково-дослідницьку діяльність, створено стаціонарні експозиції та виставки, проводяться масові заходи, екскурсії.
Музей бойової та трудової слави Городищенської ЗОШ І- ІІІ ст. засновано в грудні 2002 року. У ньому експонується 400 речових пам"яток у 8 розділах: "Народознавство", "Гетьмани України", "Сторінки з історії колективізації", "Чернігівці - Герої Радянського Союзу", "Вони віддали своє життя за визволення нашого села", "Наші орденоносці", "Захисники Вітчизни", "Вони боролись за вільну Україну".

 
  

Музей бойової слави Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. розпочав свою роботу в жовтні 1988 року, Зібрані в ньому матеріали висвітлюють сторінки історії смт. Дмитрівка часів Великої Вітчизняної війни, містять фото- та рукописні матеріали учасників бойових дій, одяг та побутові речі воєнного періоду. Тут зберігається листування з ветеранами, які визволяли селище від фашистів, проведені й задокументовані зустрічі з ними.Також є військова форма генерала-майора Савченка Ф.В.; листи з фронту; ордени, медалі ветеранів; гучномовець, по якому було оголошено про початок війни.
  

Історико-краєзнавчий музей Красненської ЗОШ І-ІІІ ст. відкрився 12 травня 1995 року. Тут зібрані речові пам’ятки, знайдені на території села, які охоплюють період від найдавніших часів до сьогоднішніх днів. Експозиції відображають побут та ілюструють життя людей у давнину. Також уміщені експонати, що стосуються часів Великої Вітчизняної війни: листи, документи, каски, снаряди тощо.Із оригінальних експонатів є рештки амфор київського та середземноморського типу, скребок часів палеоліту, частина дерев’яної будівлі ІХ ст, речі побуту та знаряддя праці ХУІІ-ХІХ ст.

  
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Міні-чат
200